Teamplaid:Dealan-dé

O Wiktionary
Jump to navigation Jump to search

dealan-dé

Template documentation[view] [edit] [history] [purge]

Ùsaid - Usage[deasaich]

Mearachd; chan eil còd chanain - Error; no country code[deasaich]


  • {{afa}} → cànain Afra-Àisianach

All of the following examples are categorized in


bunailteach - default[deasaich]


fòrmatadh - formatting[deasaich]

teacs lom (gun clò Eadailteach) - plain text (no italics)[deasaich]


neo-chinnteach - indefinite[deasaich]

iolra - plural[deasaich]
ginideach - genitive[deasaich]
ginideach iolra - genitive plural[deasaich]



cinnteach - definite[deasaich]

iolra cinnteach - definite plural[deasaich]
ginideach cinnteach - definite genitive[deasaich]
ginideach iolra cinnteach - definite genitive plural[deasaich]


For live examples, see: